Strona poświęcona meteorologii od strony teoretycznej i praktycznej - wiele wskazówek dla meteorologów amatorów - jedyny w Polsce kalkulator meteo on-line ! meteorologia, synoptyka, meteo, pogoda, prognoza, klimat, fronty, atmosfera, atmosferyczne, ciśnienie, front chłodny, front ciepły, cyklon, tornado, superkomórka, śnieg, wiatr, obliczenia meteorologiczne, prognoza pogody na wakcje, urlop, ferie. Prognoza pogody na lipiec 2010, prognoza pogody na maj 2010, na czerwiec, na sierpień, na wrzesień, na październik, na listopad, na grudzień, na styczeń, na luty, na marzec, na kwiecień, opady atmosferyczne, prognoza pogody na lato 2010. Pogoda na lato 2010, pogoda na wakacje 2010. Pogoda na ferie 2010. Pogoda na Święta Bożego Narodzenia. Pogoda na Sylwestra. Pogodna na Nowy Rok. Orkan Kyrill. Pogoda na weekend majowy. Pogoda w Polsce.

Strona METEO - www.stronameteo.go-longhorn.net
Dlaczego pogoda się zmienia
Elementarz  | Laboratorium  | Kalkulator  | Forum  | Polecam  | Czas  | GaleriaPamiętnik pogodowy
Tomasza Czajkowskiego


Spis treści

3.12.1999, 17.04 do 18.05.2000, Sierpień 2000, Boże Narodzenie 2000, 22.02.2001
1 do 5.05.2002, 14.05.2002
Lato 2002

WYKORZYSTANIE W CAŁOŚCI BĄDŹ W CZĘŚCI "PAMIĘTNIKA POGODOWEGO TOMASZA CZAJOWSKIEGO" JEST MOŻLIWE WYŁĄCZNIE ZA ZGODĄ AUTORA ORAZ NA WARUNKACH PRZEZ NIEGO OKREŚLONYCH.

O autorze

Tomasz Czajkowski urodził się i mieszka w Poznaniu. Od dzieciństwa obserwuje zjawiska zachodzące w atmosferze i pasjonuje się nimi. Gdy był mały jego uwagę przykuwały głównie takie zjawiska jak burze i silne ulewy. Z czasem dochodziły do tego huragany, upały, susze. Dopiero niedawno zaczął dostrzegać wiele zjawisk i procesów, które rządzą tym wszystkim, co możemy obserwować gołym okiem. Wyciąga też wnioski z lat minionych i analizuje zmiany, jakie zachodzą w klimacie. Wszystko to po to, aby lepiej poznać przyczyny zmian pogodowych i umieć lepiej przewidywać pogodę nie tylko na podstawie prognozy z radia czy telewizji. Oprócz meteorologii Tomek interesuje się kolejnictwem i ogrodnictwem, a także po części projektowaniem. Zamierza ukończyć jednak studia techniczne (Politechnikę) i zostać inżynierem. Swoje przygody, wrażenia i opinie związane z pogodą opisuje w pamiętnikach, opowiadaniach, a także wierszach.
E-mail Tomka: zeltorn@wp.pl


Elementarz | Laboratorium | Kalkulator | Forum | Galeria

Ostatnia aktualizacja serwisu: 24 września 2010, Webmaster, Do webmasterów
Wykorzystanie materiałów (tekstów, grafiki, animacji) prezentowanych na Stronie METEO - wyłącznie za zgodą webmastera Strony METEO.
Copyright © 1999 - 2010 Strona METEO, Wszelkie prawa zastrzeżone, All Rights Reserved
Układy baryczne, gęstość powietrza, front atmosferyczny, wilgotność powietrza, prognozy długoterminowe, ewaporometr, niż baryczny, wyż baryczny, ciśnienie atmosferyczne, wilgotnośc względna, siła coriolisa, deszczomierz, parowanie, punkt rosy, cyklon, pomiar ciśnienia atmosferycznego, prognoza pogody na tydzień, nazwy chmur, pomiar ciśnienia atmosferycznego, pogoda dla lotników, pogoda na święta, pogoda na lato, pogoda na wakacje. Łacina, język łaciński - lingua latina, sentecje po łacinie E-survey, carry out a survey, polling employees, electronic survey eksperci ms office pomoc help-desk