Strona poświęcona meteorologii od strony teoretycznej i praktycznej - wiele wskazówek dla meteorologów amatorów - jedyny w Polsce kalkulator meteo on-line ! meteorologia, synoptyka, meteo, pogoda, prognoza, klimat, fronty, atmosfera, atmosferyczne, ciśnienie, front chłodny, front ciepły, cyklon, tornado, superkomórka, śnieg, wiatr, obliczenia meteorologiczne, prognoza pogody na wakcje, urlop, ferie. Prognoza pogody na lipiec 2010, prognoza pogody na maj 2010, na czerwiec, na sierpień, na wrzesień, na październik, na listopad, na grudzień, na styczeń, na luty, na marzec, na kwiecień, opady atmosferyczne, prognoza pogody na lato 2010. Pogoda na lato 2010, pogoda na wakacje 2010. Pogoda na ferie 2010. Pogoda na Święta Bożego Narodzenia. Pogoda na Sylwestra. Pogodna na Nowy Rok. Orkan Kyrill. Pogoda na weekend majowy. Pogoda w Polsce.

Strona METEO - www.stronameteo.go-longhorn.net
Parowanie i kondensacja
Elementarz  | Laboratorium  | Kalkulator  | Forum  | Polecam  | Czas  | Galeria


Kalkulator służy jedynie celom edukacyjnym i nie powinien być używany
w żadnych profesjonalnych zastosowaniach (dla meteorologa amatora jest w sam raz). 

Skrypty zostały napisane przez Tima Bricea z Narodowej Służby Meteorologicznej Stanów Zjednoczonych w El Paso (National Weather Service El Paso)

konwersje temperatury

zamiana stopni
indeks cieplny (ang. heat index)
temperatura odczuwalna (ang. wind chill)

konwersje wilgotności

temperatura termometru zwilżonego i punkt rosy z wilgotności względnej
wilgotność względna i temperatura termometru zwilżonego z punktu rosy
wilgotność względna i punkt rosy z temperatury termometru zwilżonego
prężność pary wodnej
temperatura wirtualna (ang. virtual temperature)

konwersje ciśnienia

zamiana jednostek ciśnienia
wyliczenie ciśnienia dla danej wysokości
redukcja ciśnienia do poziomu morza
wyliczenie wyskości z ciśnienia

konwersje prędkości wiatru


Elementarz | Laboratorium | Kalkulator | Forum | Galeria

Ostatnia aktualizacja serwisu: 24 września 2010, Webmaster, Do webmasterów
Wykorzystanie materiałów (tekstów, grafiki, animacji) prezentowanych na Stronie METEO - wyłącznie za zgodą webmastera Strony METEO.
Copyright © 1999 - 2010 Strona METEO, Wszelkie prawa zastrzeżone, All Rights Reserved
Układy baryczne, gęstość powietrza, front atmosferyczny, wilgotność powietrza, prognozy długoterminowe, ewaporometr, niż baryczny, wyż baryczny, ciśnienie atmosferyczne, wilgotnośc względna, siła coriolisa, deszczomierz, parowanie, punkt rosy, cyklon, pomiar ciśnienia atmosferycznego, prognoza pogody na tydzień, nazwy chmur, pomiar ciśnienia atmosferycznego, pogoda dla lotników, pogoda na święta, pogoda na lato, pogoda na wakacje. Łacina, język łaciński - lingua latina, sentecje po łacinie E-survey, carry out a survey, polling employees, electronic survey eksperci ms office pomoc help-desk