Strona poświęcona meteorologii od strony teoretycznej i praktycznej - wiele wskazówek dla meteorologów amatorów - jedyny w Polsce kalkulator meteo on-line ! meteorologia, synoptyka, meteo, pogoda, prognoza, klimat, fronty, atmosfera, atmosferyczne, ciśnienie, front chłodny, front ciepły, cyklon, tornado, superkomórka, śnieg, wiatr, obliczenia meteorologiczne, prognoza pogody na wakcje, urlop, ferie. Prognoza pogody na lipiec 2010, prognoza pogody na maj 2010, na czerwiec, na sierpień, na wrzesień, na październik, na listopad, na grudzień, na styczeń, na luty, na marzec, na kwiecień, opady atmosferyczne, prognoza pogody na lato 2010. Pogoda na lato 2010, pogoda na wakacje 2010. Pogoda na ferie 2010. Pogoda na Święta Bożego Narodzenia. Pogoda na Sylwestra. Pogodna na Nowy Rok. Orkan Kyrill. Pogoda na weekend majowy. Pogoda w Polsce.

Strona METEO - www.stronameteo.go-longhorn.net
Warsztat meteorologa amatora
Elementarz  | Laboratorium  | Kalkulator  | Forum  | Polecam  | Czas  | Galeria


Wiatry warstwy granicznej

zobacz także: wiatry, wiatry warstwy granicznej, siła Coriolisa
Za pomocą tego interaktywnego narzędzia można zbadać wpływ tarcia na siłę wiatru w zależności od ukształtowania terenu i wysokości.

Twoja przeglądarka nie obsługuje apletów w języku Java 1.1.

Powyższy aplet pochodzi ze strony Projektu WW2010, Uniwersytet Ilinois, USA
Data from the University of Illinois WW2010 Project

Boundary Layer Winds - wiatry warstwy granicznej,
Total Wind - wypadkowa siły wiatru,
Coriolis Force - siła Coriolisa,
Pressure Gradient Force - siła gradientu barycznego,
Geostrophic Wind - wiatr stateczny,
Frictional Drag - siła tarcia,
Altitiude - wysokość n.p.m.,
Surfce - powierzchnia terenu,
Water - wody,
Land - lądy,
Forest - lasy,
Mountains - góry,
Northern Hemisphere - Półkula Północna,
Southern Hemisphere - Półkula Południowa.

 


Elementarz | Laboratorium | Kalkulator | Forum | Galeria

Ostatnia aktualizacja serwisu: 24 września 2010, Webmaster, Do webmasterów
Wykorzystanie materiałów (tekstów, grafiki, animacji) prezentowanych na Stronie METEO - wyłącznie za zgodą webmastera Strony METEO.
Copyright © 1999 - 2010 Strona METEO, Wszelkie prawa zastrzeżone, All Rights Reserved
Układy baryczne, gęstość powietrza, front atmosferyczny, wilgotność powietrza, prognozy długoterminowe, ewaporometr, niż baryczny, wyż baryczny, ciśnienie atmosferyczne, wilgotnośc względna, siła coriolisa, deszczomierz, parowanie, punkt rosy, cyklon, pomiar ciśnienia atmosferycznego, prognoza pogody na tydzień, nazwy chmur, pomiar ciśnienia atmosferycznego, pogoda dla lotników, pogoda na święta, pogoda na lato, pogoda na wakacje. Łacina, język łaciński - lingua latina, sentecje po łacinie E-survey, carry out a survey, polling employees, electronic survey eksperci ms office pomoc help-desk